Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy 2012-2013

SOKOL Údlice 3:1 (3:1) TJ Hvězda Trnovany

Sestava: Bachmaier-Hase,Frolík,Jelínek,Beran-Jura,Korál,Krajíček,Žampach-Bašalov,Kubeček (Bekai,Farkaš)

B: Žampach

K poslednímu utkání sezony 2012/2013 zajížděl náš dorost do Údlic, se kterými jsme dokázali na podzim vyhrát 2:1. Poslední utkání mělo náboj pro hráče ročníku 94 (A.Bekai,K.Bachmaier,F.Frolík + nepřítomný Kolář), neboť dnešním zápasem jim skončila 4-letá kapitola fotbalového života v dorostenecké kategorii.

V utkání jsme postrádali Orgoně, který si po více než půlročním zranění kolene přivodil zlomeninu kotníku a jeho myšlenky bohužel směřují ke konci fotbalové kariéry. Kvůli zranění kotníku s námi neodcestoval ani Laštovka a kvůli zlomenině nohy Mehmeti.

Na úvod zápasového hodnocení bych si dovolil zasmutnit nad tím, že k zápasu nedorazil rozhodčí a utkání musel řídit domácí funkcionář. Nutno podotknout, že utkání pískal dobře, i když pár maličkostí by se našlo :). Domácí nám před zápasem schválně ukázali svou kořist na gril po zápase - naše myšlenky pak prvních 10 minut byly zřejmě jinde, než na hřišti, protože obsazování hráčů pro nás bylo cizí slovo. A domácí toho využili, branka na 1:0 padla po samostatném úniku domácího útočníka a Bachmaier si mohl jen postesknout, že před ním nehraje obrana jeho oblíbeného Arsenalu. Po další chybě obrany prošel míč celým vápnem a uklidit jej do sítě nebylo pro domácí těžké a bylo to 2:0. Můžeme být rádi, že SOKOL Údlice vlastní výsledkovou tabuli, protože hrozivý pohled na ni nás probudil. Začali jsme lépe obsazovat hráče a místy jsme vytvářeli pohledné kombinace. Po jedné z nich se dokázal prosadit bojovně hrající Žampach a bylo to 2:1. Domácí nám však zanedlouho utekli na rozdíl 2 branek. Jelínek rozehrál na Haseho, kterému míč uskočil a domácí chybku potrestali. Obrovskou příležitost ke snížení dostal Korál, který však nenapodobil svého idola C.Ronalda a penaltu kopl přímo do brankáře. Další šanci měl opět Korál, ale jeho střela mířila těsně vedle.
 

Do druhé půle jsme vstoupili velmi aktivně. Frolík pádil sám na bránu, ale bohužel nastřelil brankáře a při druhém pokusu se zatřepetala jen boční síť. Fotbalový bůh si s námi dnes pohrával, protože Jelínkovo přímý kop už musel být v bráně, ale brankář za 5minut 12 vyrazil. Skorovat mohl i Kubeček, ale bohužel ani jeho porjektil nemířil mezi 3 tyče. Nutno podotknout, že z brejků hrozil i soupeř, ale Bachmaier dnes zachytal nadprůměrně a pomohl nám. Nebýt úvodních prospaných 10 minut, asi bychom se z výhry radovali my, takto se bohužel radoval soupeř.

 

A ted drobné hodnocení celé sezony (Podrobnější nechme na trenérech)

Vzhledem k tomu, že před sezonou byli z dorostu vyhozeni hráči ročníku 94 a soupiska tak byla asi nejmladší z celé soutěže, nedalo se čekat, že by se hrálo o první příčky. Nakonec však v kádru zůstal A.Bekai a od jarní části i Karel Bachmaier a občas nastoupil Kolář s Frolíkem. Musíme však říci, že hráči proti leckdy i o 3-4 roky starším hráčům bojovali, nic jim nedali zadarmo a v mnoha zápasech jim byli více než vyrovnaným soupeřem. Nakonec jsme skončili na 11. místě s bilancí 6-4-14 a skorem 34:104. Podzimní bilance byla 2-2-8 a jarní 4-2-6. Nejlepším střelcem se stal Václav Krajíček (roste pro A mužstvo). Čisté konto se nám podařilo udržet pouze v Černčicích. Nejvyšší výhra byla 5:2 proti Podbořanům. Nepovedené zápasy byly proti Dubí (0:12, 0:7), proti Obrnicím (0:10,1:7), proti Podbořanům (1:10) a proti Kozlům (1:17). Právě v těchto zápasech však často nastoupila velmi okleštěná sestava. Nebýt těchto 6 zápasů, naše bilance by byla 6-4-8 a skore 31:41. Náš dorost letos zužovala těžká zranění (Farkaš,2xOrgon,Šitt,Mehmeti,Rivola). Doufejme, že příští ročník se zvedne tréninková docházka, že zdraví bude všem sloužit, že se v dorostu chytne nadějný ročník 98 a že trenérské výborné duo Havel-Láska bude mít pevné nervy s našimi dorostenci.

V sobotu 22.6. žádáme všechny dorostence, aby se zúčastnili rozlučky a to jsou i má poslední slova na těchto stránkách, můj následovník bude buď Lašty nebo Aleš

 

FK Klášterec nad Ohří 2:1 (1:0) TJ Hvězda Trnovany

Sestava: Bachmaier-Laštovka,Frolík,Beran(Horák),Korál-Podhrázský,Jelínek,Krajíček,Mehmeti(Bekai)-Kubeček(Orgon-Žampach),Šitt

B: Korál

Dnes nás čekalo 4. utkání během 14 dnů, ale hráčům dodávala energii pozitivní bilance z posledních 3 utkání (2-1-0). Naposledy jsme byli poraženi v Dubí a chtěli jsme dnes sérii bez prohry prodloužit. Oproti minulým zápasům jsme postrádali Koláře, který byl jeden z nejlepších na hřišti a jeho absence byla dnes znát.

Domácí byli od prvních okamžiků o něco lepší. První zahrození přišlo po rohovém kopu, ale Bachmaier vyrazil v poslední chvíli nad břevno. Po dalším rohu jsme mohli děkovat domácímu údržbáři, že dobře postavil levou tyč. Nepovedenou úvodní půlhodinku odskákal brzkým střídáním Kubeček a hru měl oživit Orgy. Domácí se dostali do vedení po střele za vápnem, kdy nikdo z nás nebyl schopný jít proti střelci, který využil mokrého terénu a po zemi k tyči nedal Bachmaierovi a jeho 200cm šanci - 1:0. Do kabin se za tohoto stavu i odešlo a předvedená hra z první půle nemohla těšit nikoho s Hvězdou na hrudi či v srdci.

Do druhé půle jsme vstoupili o poznání aktivněji (stejně jako v zápasech proti Kozlům a Postoloprtům). Korál nejprve zahrozil dalekonosnou střelou, ta však mezi 3 tyče nešla. Velké šance jsme měli po rohových kopech, ale hlavičkující Jelínek a Korál minuli o pár decimetrů. Když už Jelínek trefil zařízení, tak na brankové čáře odkopl domácí obránce. Následoval protiútok, naše obrana vyrobila faul před vápnem a následná exekuce byla excelentní a domácí rázem vedli 2:0 a plány na otočení dostaly těžké trhliny. Ty se zvětšily po zranění Orgoně (dnes měla Hvězda na zranění smůlu - viz. Desenský v A mužstvu). Těsně před koncem jsme zahrávali přímý kop a ten proletěl až do brány - první Korálovo branka v letošní sezoně - 2:1. V poslední minutě domácí brankář porušil pravidla a následoval nepřímý kop - obrovská šance na vyrovnání ze 7 metrů, jenže v domácí brance byla kompletní domácí sestava a míč se do brány nedostal.

Následovala tak 2. jarní porážka, nejlépe ji charakterizuje slovo ŠKODA. Ale výkon dobrý nebyl, v sobotu má dorost co napravovat.

SK Černčice 0:0 (0:0) Hvězda Trnovany

Sestava: Bachmaier- Laštovka,Kolář,Beran,Korál - Mehmeti,Jelínek,Krajíček(Hlavačka),Šitt(Bašalov)-Doležal(A.Bekai),Kubeček

B: nikdo

Na zápase jsem nebyl přítomen, ale přidávám hodnocení jiných stran.

Trenér Láska:   Velmi solidní utkání z obou stran. Všichni hráči podali nadprůměrný výkon, hlavně Kolář, Laštovka, Korál, Krajíček (dle mého názoru, ale já  i mávám, proto se to může ostatním jevit jinak). Ale nemá cenu chválit jen část týmu, nutno tentokrát pochválit všechny hráče a ještě k tomu za celý zápas. Nasazení a bojovnost byly přesně odměřeny a nepřekročily hranice zbytečné agresivity a záludnosti, i když rozhodčí byl párkrát jiného názoru, nicméně i s tím jsme si obstojně poradili.

     Soupeř nám ze začátku dělal malinko problém dlouhými pasy, či střelbou z dálky, ale naše důslednost zabránila všem náznakům změny skóre. Po 20. minutách jsme plně vyrovnali hru v poli. Utkání se hrálo nahoru a dolu, mnoho pološancí, největší šanci zhatil gólman domácích, který před poločasem robinzonádou vyrazil přímý kop Krajíčka stěží na roh. V 2. poločasu bylo hodně pološancí na obou stranách, na naší straně byla ještě celá šance, kdy Hlavačka alias Řepka (sparťani jsou holt všude) pálil z vápna a opět se vyznamenal domácí brankář, jenž vytěsnil míč ze šibenice.

     Celé utkání se hrálo v tempu, z naší strany jsme obdivovali fyzický fond Laštovky a Mehmediho, kteří to pilovali po celé utkání dopředu a zpět. Asi spravedlivá remíza 0-0 byla na světě, možná pro nás malinko méně spravedlivá.

Hodnocení soupeře zde: www.cerncice.cz/fotbal/dorost/sk-cerncice-trnovany-0-0-0-0

 

Hvězda Trnovany 3:2 (1:2) FK Kozly

Sestava: Bachmaier-Laštovka,Frolík,Beran,Podhrázský(Korál)-Mehmeti(Šitt),Jelínek,Krajíček,Orgoň(Bašalov)-          Kolář,Kubeček(Horák)

B: Orgoň,Kolář,Beran

Ačkoliv je 1. květen svátkem práce a je to den zamilovaných, tak naši hráči museli odmakat 90 minutovou šichtu a své lásky nechat minimálně do konce zápasu stranou. Oproti sobotnímu duelu se vrátil mezi tyče Bachmaier a sestavu vyztužil i Kolář a na lavičku se vrátil Šitt, naopak dnes chyběl Doležal. Domácí měli co napravovat, podzimní duel prohráli 17:1 (nutno podotknout, že v Kozlech nastoupili spíše starší žáci), to však nemění nic na tom, že lepší vzájemné zápasy bychom neuhráli, ani kdyby soupeř přijel bez brankáře. Nám však šlo o zisk 3 bodů, hráči si v sobotu oprášili vítězný pokřik a dnes si chtěli dát repete (Nakonec bylo přání vyslyšeno).

Úvodní šanci jsme měli my, Kolář nacentroval před bránu, Jelínek míč do brány nedotlačil a Krajíčkova střela byla sražena vedle. Jinak jsme ale úvodní minuty jsme totálně zaspali a soupeř trestal. Po rohovém kopu nebyl nikdo schopen odkopnout balon do bezpečí a hosté toho využili - střela zapadla k zadní tyči - 0:1. Vyrovnání přišlo zanedlouho, když z dálky napřáhl Orgoň a hostující brankář si střelu srazil sám do sítě - 1:1. Šťastnou brankou jsme vyrovnali a mohli jsme obrátit, jenže Jelínek, který šel sám na bránu neproměnil a  nastřelil pouze brankáře. I hosté měli tutovku, jenže nejprve Bachmaier vyrazil, střelu, která mířila do sítě odvrátil Laštovka těsně před brankovou čarou a poté už Bachmaier udržel balon ve své náruči. Těsně před přestávkou se však hosté dostali do vedení. Dostali šanci kopat penaltu po zbytečném faulu a proměnili - 1:2 = konečný výsledek první půle.

Do druhé půle nastoupil místo Podhrázského, který měl v nohách ranní zápas B mužstva Korál. Úvodní šanci druhého poločasu měl Mehmeti, ale střela letěla těsně vedle tyče a tím Mehmeti ukončil své působení na hřišti a místo něj přišel Horák, který je povoláním brankář, ale hostující obránce dnes proháněl pořádně. Poté přišla chvíle ,, mistra šajtlí ´´ Koláře, který střelou z vápna vyrovnal (Hostující brankář se po této střele musel červenat) - 2:2. Stejně jako v zápase proti Postoloprtům jsme byli po nevydařené 1. půli v té 2. aktivnější a vyrovnání přišlo po rohovém kopu Koláře, který proletěl celým vápnem a našel si Beranovu hlavu a bylo to 3:2 (krásný náběh a premiérová branka Berana v dorostu - gratulujeme). Hosté se snažili vyrovnat a místy byl jejich tlak drtivý. Uklidnit nás mohl Jelínek, ale krásným zákrokem tentokrát hosty jejich brankář podržel. Závěr zápasu byl plný emocí, své by o tom mohl vyprávět Laštovka, kterého se zkoušel nesmyslně vyprovokovat hostující obránce a výhružky hostujícího útočníka byly jen známkou značné frustrace.

Výhru nám dnes doslova daroval brankář Kozlů, nebudeme si nic nalhávat, výkon nebyl dobrý a v sobotu proti Černčicím budeme muset hrát daleko lépe. Důležité jsou však 3 body. Nevím, jak to viděli trenéři, ale mně osobně se dnes velmi líbil výkon Laštovky, který několika důležitými zákroky vypomohl celé obraně, znát na hřišti byl i Kolář a branka Berana byla odměnou za jeho černou práci v obranné linii. Pro milovníky statistik jednu přidám: Z posledních 5 utkání doma máme bilanci 4-1-0 se skorem 12:7

 

Hvězda Trnovany 2:1 (0:1) FK Postoloprty

Sestava: Horák-Laštovka,Frolík,Beran,Podhrázský-Orgoň,Jelínek,Krajíček,Doležal(Hlavačka)-Kubeček,Mehmeti

B: Frolík,Podhrázský

Ve třetím jarním kole k nám zavítali Postoloprty. Oproti minulým zápasům jsme měli několik absencí ( Bachmaier - povinnosti ohledně VŠ, Hase,Kolář - A tým, Korál - zápas za ÚNL, Farkaš - zranění kotníku, Kliský - 5 zápasů disciplinární trest), ale i přesto jsme chtěli udržet sérii dobrých výsledků na domácím hřišti (posl. 3 zápasy 2-1-0) a to se nám podařilo. Jak k tomu došlo vám řeknou následující řádky.

Od prvních okamžiků prvního poločasu byli hosté nebezpečnější. První šance přišla z přímého kopu, ale Horák vyrazil. Poté nám při dvou střelách pomohla dobře postavená branka. Nejprve míč orazítkoval břevno a za pár minut tyč, od které se odrazil mimo. Další obrovskou šanci zmařil nejlepšímu hráči hostů náš obránce skluzem za 5 minut 12. Ale i my jsme dokázali být nebezpeční. Jelínek započal svůj seriál úniků sám na brankáře a 1. díl skončil nastřelením brankáře. Po standardní situaci Orgyho se Jelínek trefil správně, ale radost mu překazil ofsajd. Ve 38. minutě vhazovali hosté na svého středního záložníka, ten posunul na útočníka a bylo to 0:1. První poločas tak i skončil. Nikdo z nás neví, co se dělo o poločase v kabině hostů, ale možná tam zavítal uspavač hadů, protože hosté byli v 2. poločase jako vyměnění.

Od začátku druhé půle jsme byli aktivnější. Dvě střely Krajíčka doprostřed brány byli jen předehrou. Vyrovnat mohl Jelínek, ale 2. díl jeho seriálu skončil na brankáři a 3. díl těsně vedle. A tak na sebe vše musel vzít Frolda, kterému hostující obránci během pár sekund vyrobili dálnici a Frolda se na ní vydal i bez dálniční známky a zkušeně podél brankáře vyrovnal. Od této chvíle začal enormní tlak domácích a i nezaujatému divákovi se hra musela líbit. Podhrázský upaloval sám na bránu a OPĚT NASTŘELIL BRANKÁŘE. Pody dostal i druhou šanci, ale přehodil brankáře i bránu. A tak platilo přísloví ,, Do třetice všeho dobrého´´ a Pody zavěsil a obrátil vývoj utkání na 2:1. Posledních 5 minut už domácí ubojovali a připsali si zaslouženě 3 body. Nutno podotknout, že dnešní druhý poločas byla asi nejhezčí pasáž dorostu v celé sezoně.

Pokud na výkon v 2. půli dokážeme ve středu navázat, budeme bodovat i proti Kozlům. Hráči si dnes po dlouhé době zakřičeli a doufám, že jim sobotní oběd chutnal - mně ano!

Hodnocení trenéra Lásky zde: rs.hvezdatrnovany.com

1.FC Dubí 7:0 (3:0) Hvězda Trnovany

Sestava: Bachmaier-Laštovka,Frolík,Beran,Hase-Podhrázský,Jelínek,Krajíček,Korál-Kolář,Kubeček (Orgon,Farkaš)

B: nikdo

Pokud se první zápas proti Proboštovu dal označit jako těžký, tak druhé jarní utkání, které naši dorostenci hráli v Dubí bylo ještě několikrát těžší. Dubí je totiž jasným lídrem tabulky a s letošním kádrem by se hodili spíše do krajského přeboru. Náš tým měl co napravovat, podzimní utkání skončilo 0:12, roli však hrál stejně jako dnes rapidní věkový rozdíl (V sestavě Trnovan nastoupilo 5 hráčů ročníku 97). Utkání Dubí vs Trnovany mají sama o sobě veliký náboj, někdy jsou v nadsázce označována jako teplické El Clásico, ale pro trio Konečný,Uram,Šindelář ještě větší, neboť každý z nich část své kariéry trávil na Hvězdě. Z našeho kádru si Dubím prošel pouze Šitt, který dnes absentoval kvůli zranění kolena.


Od úvodu byli domácí lepší, dlouhé křížné pasy či postupné vykombinování obrany je dostávalo do šancí. První tutovku zazdil Konečný, když sám před Bachmaierem zamířil těsně vedle. Zanedlouho se však domácí dočkali, Sommer prostřelil Bachmaiera a bylo to 1:0 (pustil by tuto situaci pomezní rozhodčí i v 2. poločase?:) ). Další branka padla vzápětí, když se odražený balon dostal ke Konečnému a ten začal svůj brankostroj. My jsme byli absolutně neškodní, pokusy Koláře a Kubečka domácího brankaře neohrozily. Těsně před přestávkou jsme inkasovali potřetí, když si Bachmaier vybral slabší chvilku a neodhadl, že balon neletí vedle, ale do brány. První poločas tedy skončil zaslouženě 3:0.

Hned v úvodu druhé půle jsme soupeři darovali branku na 4:0 po totálním nedorozumění v obraně a následné neschopnosti odkopnout balon. To však nebylo naposledy, co jsme darovali soupeři branku. Pátý gol padl do další hrubce, když si Bachmaier nevěděl rady s malou domů a útočník Dubí nabídnutou šanci využil. Na obranu Bachmaiera musíme říct, že dnes měl i dost dobrých zákroků. Domácí nás přehrávali, chodili do přečíslení a hra se musela líbit. O to nepochopitelnější byl zbytečný souboj Konečného s Kolářem, do kterého Konečný zajel a spíš ublížil sám sobě. Další důkaz toho, že fotbalový bůh stál dnes proti nám bylo zranění Farkaše, kterého už nemohl nikdo vystřídat a dohrávali jsme v 10. Přesilovka byla využita vzápětí po rohovém kopu - absolutně nebráněný Šindelář nemusel ani vyskočit a bylo to 6:0. Poslední hřebíček do rakve přidal Konečný a stav 7:0 zůstal až do konce, i přesto, že jsme šance na čestný úspěch měli. Kubeček v jasné šanci přestřelil a Orgon z úhlu branku těsně minul. Filip Kraus tak udržel čisté konto a potvrdil pověst nejlepšího brankáře 1.A třídy.

Bojovnost z minulého týdne hráči nechali zřejmě v kabině na Hvězdě, ale to, že Kolář nastoupil i s velmi bolestivým zraněním kolena je příkladné(neplatí jen pro dorost). Nebyli jsme dnes v ničem lepší a zaslouženě prohráli. Pozitivem je to, že poprvé od 16. září minulého roku nastoupil Orgoň. Hráči mají co napravovat - první příležitost bude příští sobotu proti Postoloprtům. Hodnocení trenéra Lásky je níže.

rs.hvezdatrnovany.com/

Hvězda Trnovany 1:1 (1:1) TJ Proboštov

Sestava: Bachmaier-Laštovka,Frolík,Beran,Farkaš-Podhrázský,Jelínek,Krajíček,Vedat-Kubeček,Kliský (Řepa,Bari)

B: Vedat

Díky tomu, že dorost měl dva zápasy odložené a jedno kolo měl pauzu, tak naši hráči začínali jarní sezonu až 14.dubna. V zimní přípravě hráči odehráli jen jedno přátelské utkání, a tak jsme byli zvědaví, jak se  vypořádáme s dlouhou herní pauzou. Už před úvodním hvizdem se někteří obávali, co předvede Proboštovské trio Farkaš-Novák-Buchtele. Pikantní náboj měl dnešní zápas pro Kadlece, který za nás ještě předminulou sezonu nastupoval a pro Jelínka, který naopak hrál za Proboštov. Museli jsme se obejít bez několika hráčů. Rivolu a Šitta nepustily na trávník problémy s kolenem. Korál měl zápas za Ústí n.L. a Hase se nedostavil kvůli křečím ze sobotního utkání A mužů. 

V úvodu byli hosté lepší, zlobil nás hlavně Novák, který byl ve středu zálohy často bez dozoru. Kupodivu jsme měli obrovskou šanci po hrubce v obraně, kterou však Kliský, který nás doplnil z žáků a patřil k nejlepším na hřišti, neproměnil. Hosté se dostali do vedení díky skvělé exekuci přímého kopu, kterou měla na svědomí Kadlecova levačka - 0:1. Hosté mohli zvýšit na 2:0, střela, která letěla nad skončila na břevně a hostující útočník byl natolik překvapený, že nedokázal dorazit. Platilo pravidlo ,,Nedáš-dostaneš´´ a naši hráči vyrovnali, když Vedat nedal střelou z vápna Štrálovi šanci - 1:1. Poločas skončil hlavně pro hosty překvapivě 1:1.

I v druhém poločase byli hosté lepší, obrovskou šanci měl střídající útočník hostů, přehodil Bachmaiera a od tyče se míč šoural po brankové čáře a náš obránce odkopl. Vedení mohl strhnout na naší stranu Podhrázský, ale samostatný únik neproměnil. Poté se řítil ze strany Proboštovský útočník, ale Bachmaier nohou zachránil. Z následujícího rohu mohl dát branku Farkaš, ale čerstvě 19-ti letý Bachmaier byl proti. 10 minut před koncem uháněl sám na bránu střídající Řepa, ale jeho samostaný únik opět skončil jen hlavami našich trenérů v dlaních, protože opět nastřelil brankáře. 

Utkání tedy skončilo remízou. Hosté byli lepší, domácí však bojovným výkonem favorita obrali a Proboštov touto ztrátou zřejmě přišel o možnost hrát o první a druhé místo. Hráči by si však měli uvědomit, že pokud bude chodit na tréninky více než 8 lidí, výsledky mohou být lepší.

Příštup všech hřáčů byl dnes dobrý a příkladná je bojovnost kapitána Jelínka, který i přes zdravotní potíže přišel a odehrál celých 90 minut. Ti, co se nedostavili by si z toho měli vzít příklad.

 

Trnovany 2-1 (2-1) Údlice

V předposledním domácím zápase jsme přivítali Údlice a v případě výhry jsme se mohli odpoutat z poslední pozice. Museli jsme se obejít bez Jelínka a Krajíčka, ale i přes tyto absence jsme chtěli vyhrát a udělat p. Láskovi radost k jeho 36. narozeninám. Sice jsme vyhráli, ale předvedenou hrou jsme ho asi moc nepotěšili. Dostali jsme se do vedení po skvěle kopnutém přímém kopu od Rivoly, který vyhledal Frolíka tak, že lépe by to nedokázal ani google - 1:0. Hosté však chtěli na půdě posledního celku vyhrát a měli několik šancí. Nejprve hostující útočník sám proti Horákovi netrefil branku. Zanedlouho hosté trefili zařízení správně, ale radost jim pokazil ofsajd. Následné závary museli našim trenérům přidělat několik vrásek na čele, ale přežili jsme bez pohromy. Ukázalo se, že dnes máme postavené tyče skvěle a do poločasu nám branková konstrukce jednou pomohla (ne naposledy). Přesto jsme však do poločasu inkasovali. Po hrubé chybě jsme si branku vlastně dali sami - 1:1. Aby hosté nezůstali pozadu, tak i oni vyrobili hrubou chybu v obraně, kterou potrestal vítězným golem Šitt - 2:1. Ani v druhém poločase nebyl fotbal moc koukatelný, spíše se více bojovalo než hrálo. My jsme se do vyložených šancí nedostávali, buď nám akci překazil ofsajd a nebo jsme dobře rozehrané akce nedotáhli až do konce. S přibývajícím časem jsme ve výhru doufali stále více a více, ale ke konci měli hosté dvě vyložené šance. Nejprve dobře zatočený roh do brány proletěl vápnem naprosto bez povšimnutí a chyběly decimetry. A v poslední minutě jsme nechali trestuhodně vystřelit hosty, ale tentokrát nás zachránilo břevno. Nutno dodat, že štěstí dnes bylo naším 12. hráčem a ke třem bodům nám dosti pomohlo. Doufejme, že na dnešní tři body se nám podaří navázat v Podbořanech, kde za týden ukončíme naše podzimní účinkování.

Obrnice 10-0 (4-0) Trnovany

Výsledek hovoří za vše.

Trnovany 4-2 (1-0) Cítoliby

Dnes jsme nastoupili proti Cítolibům a podle postavení v tabulce byla dnes nejvhodnější příležitost k prolomení série bez výhry. Od začátku zápasu jsme se snažili kopat dlouhé míče po lajnách dopředu a díky rychlosti Šitta a A.Bekaie jsme se dostávali do několika šancí. Po pěkné akci nás dostal do vedení Krajíček a hosté, kteří nás podle předzápasových řečí evidentně podcenili byli zaskočení. Do poločasu jsme měli několik šancí navýšit vedení, ale nepovedlo se. Těsně před poločasem jsme mohli inkasovat z rohu, ale brankář podržel a podruhé v sezoně jsme vyhráli první poločas. Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme navýšit vedení. A.Bekai v krátkém čase vstřelil 2 branky a vedli jsme 3:0 a vypadalo to, že je rozhodnuto, ale nebylo. Zanedlouho totiž přišel nejspornější moment utkání. Hostující útočník evidentně držel za dres našeho obránce, což viděli všichni kromě pana rozhodčího, který nechal pokračovat ve hře, a tak se hostující útočník řítil sám na bránu a nemýlil se 3:1. Po této brance jsme přestali hrát a zákonitě přišel trest. Po špatném rozebrání hráčů jsme inkasovali po rohovém kopu na 3:2. Hosté v tuto chvíli byli nabuzení a my se báli o výsledek. Hráči však toužili po první výhře a bojovnost se našemu dorostu upřít nedala. Pomohlo nám i to, že hosté přijeli pouze s 11 hráči a když se jeden z nich zranil, museli hrát hosté v 10 lidech. Hostující obrana často chybovala a po jedné chybě se podruhé v utkání nemýlil Krajíček a zajistil nám tak první výhru v sezoně, což vzbudilo u všech hráčů velkou radost. Naši dorostenci si tak připomněli již skoro zapomenutý pokřik a na sobotní oběd odcházeli s dobrou náladou. Doufejme, že do konce podzimu ještě nějaký bod přidáme.

Trnovany – Jirkov Kyjice 0-3 (0-2) 

Soupeř přijel s 11. hráči a na nás to evidentně stačí. Po hrubé chybě v obraně jsme prohrávali 0-1. Naše hra má tolik slabin, že soupeřům stačí jen čekat, nemusí se sám snažit. Naši hráči jsou bez pohybu se nabídnout do volného prostoru, když se někdo pohne, tak zase neumí zpracovat míč a ten mu odskočí 3 metry od nohy, přihrát na 2 metry je nejtěžší věc na světě. To není nadsázka, to je fakt. Na tréninku děláme věci, na které v zápase zapomeneme hned při prvním hvizdu rozhodčího. Pokud vůbec hráči uznají za vhodné poslechnout rady trenérů. Když už jdeme do útoku, tak cíl není dosažení branky, ale rohový praporek, nebo raději rozehrajeme míč zpět a nejlépe z vápna soupeře rychle před naší branku. Naše obraná hra má zase tu slabinu, že jsme daleko od soupeřových hráčů, kteří si pohodlně zpracují míč, otočí se s ním, povívají se, spočítají si přihlížející diváky a nahrají míč dalšímu volnému soupeři, okolo něhož běhá náš hráč a bojí se mu odebrat míč, nedej bože přerušit hru normálním faulem. To nám prostě hlava nebere, na tréninku si zlomíme malíčky, rozbijeme hlavy o sebe, okopeme si holeně, ale v zápase jsme hodní tak, že soupeř musí mít radost proti nám hrát. A když se nás náhodou před zápasem bojí, my mu uděláme radost naším přístupem k fotbalu a naší hrou. No vrátím se k zápasu. Asi nemá cenu říkat, že jsme do poločasu udělali ještě pár chyb, třeba nezajistíme hráče, kterému útočník ukáže záda a dá gól na 0-2. To byl poločasový výsledek. V druhé půli bylo vidět malé zlepšení, ještě aby ne, z ničeho se zlepšuje dobře. Bohužel jsme nebyli schopni trefit branku soupeře ani z přímých kopů, ani rohů, ani po kombinaci. Prostě „zápas blbec“, ať jsme udělali cokoli, dopadlo to špatně pro nás. A že jsme posledních 20 minut šance měli, ani metr před brankovou čarou jsme nebyli schopni dotlačit míč tam, kam bychom si přáli. Naopak naše smůla se naplnila, když útok soupeř zakončí tečovanou střelou, která zapadne obloukem na zadní tyč 0-3. Toto byl i konečný výsledek. Poučení? V obraně nenechat soupeři čas a prostor, lépe odkopávat jednoduché míče, stačí do křídelního prostoru a útočníci se snad o ně poperou v rámci fotbalovosti. V útočné fázi zlepšit výběr místa, přihrávky, zpracování míče, musíme být nebezpeční pro soupeřovu branku, souhru a dávat branky alespoň z každé druhé vyložené šance. Celkově dodržovat pokyny k zápasu a zjednodušit naší hru ( zbytečně nekličkovat a hrát rychleji a přesněji míč).

 

 

                  L.R.

 

 

 

 

Košťany – Trnovany 3-1 (1-0)

V 1. poločasu se Košťany navezly před naší branku a nechtěli nás k ničemu pustit. A dařilo se jim to. Jestli jsme za 1. poločas byli 5x nebezpeční, tak je to asi moc. Za to domácí si vypracovávali dobré šance, ale buď vázlo přesné zakončení, nebo naši hráči bojovností uspěli a zabránili tak změně ve skóre. Ovšem po naší první střele na soupeřovu branku jsme zachytili brejk, ale naše následná rozehrávka dopředu se neujala, soupeř ji zachytil a to už se skóre zaslouženě měnilo na 1-0 pro domácí Košťany. Do poločasu jsme tahali za kratší konec fotbalovosti. Do 2. půle jsme vstoupili lépe, ale stále to bylo mírně ve prospěch Košťan. Nicméně už se na to dalo místy koukat ( z naší strany, domácí mohli koukat klidně celý zápas ). Co čert nechtěl, stalo se. Po faulu jsme rozehrávali u středového kruhu do levé strany, špatnou nahrávku zachytil první košťanský hráč, založil útok a zase po našich velkých chybách se skóre měnilo na 2-0. Brankář Horák už s tím nemohl nic dělat. Pár šancí jsme si vytvořili i my a jedna z nich se ujala, když Kolář šel do brejku, nejprve trefil brankaře, pak břevno a pak konečně uklidil míč za brankovou čáru Anvar Bekai. Domácí malinko zneklidnili, ale ne zase tolik, kolik bychom si přáli. Pár šancí jsme ještě měli, ale domácí tým nás už nepustil ke skórování a naopak z jedné z posledních šancí domácích jsme zase inkasovali na konečných 3-1. Shrnutí je asi takové, že Košťany si vítězství zasloužili, neboť cca 70. minut bylo jejich.

 

 

                         L.R.

 

 Trnovany - Černčice 1-4 (0-1)

 

Bohužel pro mnoho zraněných a nemocných jsme nemohli zopakovat dobrý nadprůměrný výkon z minulého kola a potvrdit tak bodový zisk. I když lepší výsledek jsme rozmodně uhrát mohli. Ale od začátku... Zápas jsme nezačali aktivně, bez pohybu se do šancí dostat nedá, a tak soupeř začátek zápasu lehce udával tempo, které nebylo vysoké. Bohužel z obrany jsme jen nakopávali dlouhé nepřesné míče a útočníci většinou neměli šanci se dostat k těmto míčům. Soupeř párkrát zahrozil průnikem či kombinací, což jsme mu umožnili volným bráněním. Naštěstí soupeř dělal v obraně velké chyby, které nás posílali do brejků, hlavně Vedat Mehmedi měl šance na skórování. Ovšem tento mladý útočník nevyřešil situace gólově, což vedlo k nezměnění skóre v náš prospěch. Za to soupeř párkrát pozlobil naší obranu a jednou mu to do poločasu vyšlo, když naše špatná rozehrávka dozadu a na střed vedla k průniku, střele a změně skóre. Po obdržené brance jsme zlepšili rozehru zezadu, tím jsme si vylepšili obraz hry a připravili pár šancí. Za zmínku stojí třeba šance, kdy Vedat obešel brankaře, ale z úhlu nezakončil rychle, ani přesně. Poločas jsme prohráli 0-1. V 2. půli bylo vidět odhodlání a snaha změnit stav na světelné tabuli (kterou nemáme  ). Po autu zpravé strany se míč dostal na střed pole, kde Anvar Bekai dostal míč do běhu a míč se zastavil až v brance po rychlé úniku. V té chvíli to bylo zasloužené srovnání. To se ale soupeři nelíbilo a přidal na svém výkonu. Bohužel pro nás to nebylo moc dobré. Po faulu na dnes dobře hrajícího Anvara, nechal rozhodčí pokračovat v útoku, soupeř unikl po naší pravé straně, odcentroval, a i když jsme vzadu byli jeden na jednoho, soupeř se přes nás dokázal prosadit. To je větší chyba, než neodpískaný faul. Je to jen naše chyba, že nejsme ve vápně důrazní a nalepení na protihráče. Svalovat vinu na rozhodčího není správné, my to měli ubránit. Další branku jsme obdrželi zleva, kdy prohrajeme hlavičkové souboje po autu soupeře, ani brankář Horák nemůže mít čisté svědomí, ofsajd se mávnout nedal, protože dobýhající soupeři netrefili míč a stejně vybíhali za míčem. No a pak jsme inkasovali ještě jednou, což už bylo způsobeno i prostřídáním hráčů a zalepení děr v sestavě, bohužel momentálně máme opravdu mnoho zraněných či jinak indisponovaných. Konečný stav tedy 1-4. Nutno říct, že soupeř byl hratelný a minimálně 2 góly jsme dostat nemuseli. Závěrem děkuji ještě žákům, kteří nám pomáhají, když máme problémy s počtem dorostenců (Řepka a Onur v základní sestavě a Loosik se jen přišel podívat, tak šel na lávku).

 

 

                            L.R.

 

 

 

Postoloprty - Trnovany 1-1 (1-1)

Slušně odbojovaný zápas. 94-ky nám po delší době pomohly. Soupeř byl nebezpečný směrem dopředu, vycházely mu kombinace a narážečky, což nám dělo problémy. Naši hru jsme opřeli o vystužený střed obrany a zálohy, na krajích doplněno mládím ročníku 97. Domácí šli do vedení ve 23. minutě, kdy jsme neuhlídali dobrý náběh levého záložníka, který na delší tyč prostřelil našeho brankáře Horáka. Domácí hrozili i ze standartních situací, ale třeba i se štěstím jsme již neinkasovali. Čím déle se hrálo, tím více jsme hrozili i my. Anvar Bekai měl dnes chut´ a tak roztáčel nohy obránců do nevídaných otáček. Žel bohu to na skórování dnes nevyšlo. Ale soupeř musel uznat, že nemůže jen útočit a musel si dávat pozor na okénka v obraně. Jedno okénko se přeci jen našlo, když levý obránce Rivola dostal chut´ na změnu skóre. Obelstil nejprve jednoho beka, pak naznačil svou oblíbenou vykláněčku na delší tyč na druhého obránce a zase si pustil míč do běhu, dostal se před brankaře a chladnokrevně ho prostřelil na kratší tyč. Do poločasu bylo ještě pár minut a pár šancí, ale žádná šance se již neujala. V poločase jsme udali pouze pár nejnutnějších rad a šlo se hrát. Dá se řici, že 2. půle byla herně vyrovnaná se šancemi na obou stranách, my jsme měli možná více šancí na vstřelení branky. Domácí by s tímto hodnocením asi nesouhlasili, ale to je tak vše co mohou, at´ si napíší vlastní článek . Nicméně remiza je asi spravedlivá, my jsme bodík chtěli a máme ho. Dnes celý tým hrál tak, jak bychom si představovali. I střídající hráči jeli na max, což je paráda. Škoda jen zranění našeho hráče Šitta, kterému soupeř šlápl na kotník. Snad to nebude až tak vážné a Pavel se co nejdříve zapojí opět do tréninkového procesu.         

 

                                                                L.R.

 

 

Trnovany - Dubí 0-12 (0-3)

Nelze hodnotit, protože jsme 2. poločas totálně vypustili mimo Laštyho, který makal celý zápas.

 

 

 

 

 Proboštov - Trnovany 6-2 (4-0)

Začátek utkání přinesl oťukávání, nepřesnosti na obou stanách, naše protiútoky bez zakončení a pomalu se zlepšujícího soupeře, který začal lépe využívat našich slabin. Naše hra začala mít trhliny v obraně, protože záložní řada neplnila své defenzivní úkoly na 100%, což vedlo k přečíslování našich obránců a hromadění jejich chyb. Z toho vzešla penalta, kterou domácí proměnili. Za pár minut se situace opět opakovala, pouze s tím rozdílem, že penalta skončila na tyči a následná dorážka už přinesla vedení domácích 2-0. Tady bych podotkl, že hráči musí dobíhat a odkopnout míč do bezpečí, což bohužel nikdo neudělal. Naše koncentrace na zápas poklesla a soupeř začal plně dominovat na hřišti. Aby toho nebylo málo, tak se kopala třetí penalta za faul, který byl před vápnem, což označoval asi 0,5m dlouhý vykopnutý drn trávníku od zákroku našemu stopera. No, rozhodčí to pojal po svém a proboštovský brankář nezaváhal a zvýšil na 3-0. To zanechalo stopy v našich hlavách. Do poločasu jsme ještě inkasovali jednou po rychlém přechodu soupeře z vlastní poloviny hřiště až do našeho pokutového území. V poločase jsme se snažili uklidnit emoce a zkonsolidovat hru, také jsme vystřídali. Asi se to trochu povedlo, neboť jsme se soupeřem začali bojovat o míč okolo půlící čáry. Pak jsme i my kopali penaltu a Orgoň se nemílil 4-1. Snažili jsme se dál a povedlo se nám opět snížit, Šitt střelou na zadní tyč vykřesal jiskřičku naděje na lepší výsledek. Ale pak nám zranění Orgoně přidělalo vrásky na čele i na duši. Snad to bude rychle v pořádku. Střídání v obou týmech dopadla lépe pro domácí, neboť z mnoha šancí využili ještě 2x, výsledek dostal podobu 6-2. Dá se říci, že výkon v druhé půli byl lepší, tomu nasvědčuje i výledek 2-2 druhého poločasu. Za zmínku stojí ještě Horákova premiéra za A muže, dostal jeden gól, ale svým výkonem přispěl k vítězství 2-1, což je pěkné .

 

                                                                                                                                                   L.R.

 

Trnovany - Klášterec 1-1 (1-0)

Domácí zápas, vyrovnané utkání, dle mého pohledu bez velkých šancí, ale musím podotknout, že jsem mával, takže jsem nemohl plně sledovat výkony jednotlivců, proto je ani nebudu hodnotit. Zatím je vidět nesehranost, kádr se ještě doplňuje. Soupeř nám pomohl svým vyloučením. Po faulu ve vápně Orgoň proměnil pokutový kop. Do poločasu jsme měli malinko víc ze hry. Po poločase jsme nechali soupeře hrát, což vedlo ke zbytečným problémům v naší obraně. Z jednoho přímého kopu po teči ve zdi jsme inkasovali na konečných 1-1. Orgoň nastřelil břevno a jinak se nic zajímavého nestalo. Alespoň z mého pohledu už nic jiného. Poučení: Hráč je platný hlavně na hřišti, ne v kabině. Samovolné opuštění střídačky je neomluvitelné v každém případě!!!

 

                                                                                                                                                   L.R.

Kozly - Trnovany 17-1 (8-1)

Tak úvodní zápas byl výsledkově špatný, ale vinu mají hlavně hráči nebo jejich rodiče, kteří plánují dovolenou na konec měsíce srpna. Většina hráčů prošla fotbalem od přípravky, tak je s podivem, že jsou letos opět zaskočeni soutěžními utkáními v srpnu. Chybu jsme udělali i my funkcionáři Hvězdy, když nám utekla registrace Marka Doležala do FAČR, za což se mu omlouváme. Naopak jsem byl potěšen rodiči, kteří s námi vycestovali na toto utkání, bohužel neviděli utkání dorostu, ale z naší strany to bylo utkání starších žáků, doplněných dorostenci. Ale dost stěžování, ani v jiných týmech není jiná situace.

Výsledek zápasu hovoří asi za vše, soupeř byl nad síly našich žáků a dorostenců. Fyzicky ani takticky jsme se nemohli prosadit, pouze občas nám vyšla kombinace, nahrávka, střela či něco jiného. Nerovný věkový souboj s hráči až o 5 let staršími byl patrný již při nástupu do utkání. Rychle jsme prohrávali 3-0, potom jsme snížili z penalty Pernerem. Pak už jsme jen inkasovali. Poločas 8-1 naznačoval tragédii, kterou jsme v kabině museli přehodnotit na komickou tragédii, aby nedošlo na znechucení hráčů. Prostě snaha hráčů na hřišti nestačila, a protože do budoucna asi služeb žáků bude ještě potřeba, nutně jsme nemohli jen vyčítat, ale raději jsme zvolili povzbuzení. To vydrželo do 62. minuty, kdy jsme inkasovali a pak už se to nedalo zastavit. Únava a psychika  mladých hráčů už vykonala své, na střídání jsme nikoho neměli. Šlo to rychle za sebou, občas jsme soupeře polechtali na žebrech kombinací či průnikem a střelou. Skore se zastavilo na 17-1. 

Rád bych poděkoval ročníkům 1999 a 1998 za účast (Losik, Lippi, Řepka, Zub, Onur, Ďuri ml. - žáci). Díky i Pernymu, že s námi jel, ikdyž trénuje s A+B muži, no a zbytek byl dorost (Rivi, Jirka, Anvar a Momo) - i těm musím poděkovat za účast. V poslední řadě díky Ďurimu st. za úlohu vedoucího.

Příští týden máme mistrákové volno, trénink je už v pondělí 27.8. od 17h.